Özhaseki'den, LGBT'lilerle ilgili yeni açıklama: Sözlerimin arkasındayım!

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin LGBT'lilerle ilgili olarak katıldığı bir TV programında 'Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var' açıklaması tepkileri beraberinde getirmişti. 'Özhaseki, bu yöndeki çıkışı ile Erdoğan ve Soylu ile de ters düştü' yorumları da yapıldı. Özhaseki, konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı ve sözlerinin arkasında olduğunu dile getirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Özhaseki'den, LGBT'lilerle ilgili yeni açıklama: Sözlerimin arkasındayım!
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin LGBT'lilerle ilgili olarak katıldığı bir TV programında "Madem Allah yaratmış, hepsinin başımızın üzerinde yeri var' açıklaması tepkileri beraberinde getirmişti. "Özhaseki, bu yöndeki çıkışı ile Erdoğan ve Soylu ile de ters düştü" yorumları da yapıldı. Özhaseki, konuyla ilgili yeni bir açıklama daha yaptı ve sözlerinin arkasında olduğunu dile getirdi.
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'nin LGBT'lilerle ilgili yaşanan tartışmanın ardından yaptığı yeni açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bir TV kanalında yaratılıştan kaynaklanan farklı bireylerle ilgili söylemiş olduğum sözler, tamamıyla bağlamından koparılıp başka mecralara çekildi. Çok uzun süren bir röportaj yayın süresi dikkate alınarak kısaltıldığında bazen vermek istediğiniz ana mesaj kayboluyor. Meramımın tam anlaşılması için bir kez daha açıkça sözlerimi tekrarlıyor ve sözlerimin de arkasında olduğumu ifade ediyorum; Kainatı ve insanları Allah yaratmıştır. Yaratan hiçbir şeyi boş ve anlamsız yaratmamıştır. Yaratılan her şeyde bir hikmet vardır. İnsanoğlu için yaratılıştan gelen farklılığın ve rahatsızlığın (hünsa) kınanacak bir tarafı yoktur. Onlara saygı duymak esastır ve başımızın üstünde yeri vardır. Ancak sonradan yapılan geleneklerimize, göreneklerimize, inanç değerlerimize aykırı olarak tercihen yapılan ve aile kurumumuzu ifsat eden birtakım sapkınlıkları tasvip etmemiz asla mümkün değildir.
Konuşmamın bütününde verdiğim ve anlatmak istediğim mesaj buydu. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN