Kocasinan Belediyesi Modern Araçla Karları Temizleniyor

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Kocasinan Belediyesi Modern Araçla Karları Temizleniyor
Kayseri Olay Haber -

Kayseri’yi etkisi altına kar yağışına karşı Kocasinan Belediyesi ekipleri, modern araçla kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İlçe sakinlerinin kış mevsimini daha rahat geçirmeleri için önceden bir dizi önlem alan Kocasinan Belediyesi ekipleri, araç sahiplerinin ve vatandaşların güvenli ulaşımlarını sağlamak için yaya yolları, ana arterler, cadde, sokak ve meydanlarda kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, ayrıca don olaylarının önüne geçmek için de yol ve kaldırımlarda tuzlama çalışması yapıyor.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kar yağışının başladığı andan itibaren yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Kış şartlarının hayatı olumsuz etkilememesi için tüm önlemlerimizi önceden aldık. Bundan dolayı akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla birlikte ilçe genelinde eş zamanlı olarak ekiplerimiz büyük bir özveriyle kar temizleme çalışmalarına başladı. Aralıklarla devam eden kar yağışına karşı çalışmalarımız sürüyor. Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimiz, modern nilfix aracı ile kar küreğiyle, ana arterler başta olmak üzere ilçenin dört bir yanında özellikle vatandaşlarımızın yoğun olduğu hastane, okul, cami ve duraklarda kar temizleme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyoruz. Olası yoğun kar yağışına karşı ekiplerimiz 24 saat görev başında olacaklar. Hemşehrilerimin daha temiz ve daha sağlıklı bir kış geçirmeleri için yoğun gayret sarf etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN