'Kayseri en kötü 10 il arasında' Çarpıcı açıklama...

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, Kayseri ile ilgili dikkat çeken verileri paylaştı. Özlale, 'Şimdi sizden bir ilimizin tahmin etmenizi bekleyeceğim' dedi ve bakın neler söyledi?

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, Kayseri’nin uzun süredir potansiyelinin çok uzağında olduğunu ifade ederek, “Kayseri, kalkınmazsız, yani bilinçsiz büyümenin tüm sorunlarını yaşıyor” ifadelerini kullandı. 

'Kayseri en kötü 10 il arasında' Çarpıcı açıklama...
“Hava kirliliği, karayolu uzunluğu, Suriyelilerin nüfusa oranına baktığımızda en kötü 10 il arasında. Derslik başına düşen öğrenci sayısı, boşanma, bebek ölüm oranı ve tarımın milli gelire katkısı açısından baktığımızda ise en kötü 20 il arasında” diyen Özlale, “Hastane yatak sayısında ise ancak 50’nci sırada yer alıyor. İşte bu ilimiz yüzyıllardır ticaretin merkezi konumunda olan, girişimci iş insanları sayesinde gelir ve istihdam yaratan Kayseri’miz. Kayseri uzun bir süredir potansiyelinin çok uzağında. Kalkınmazsız, yani bilinçsiz büyümenin tüm sorunlarını yaşıyor. Şirketlerin önemli kısmı son dönemde rekabet gücünü yitiriyor. Suriyelilerin kayıtsız çalıştırılması gençlerimizin, kadınlarımızın istihdam edilmesini engelleyerek, büyümenin, refahın tabana yayılmasını önlüyor”  diye konuştu. İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Prof. Dr. Ümit Özlale, iktidar olmaları halinde Kayseri’nin gelişmesine yönelik hayata geçirecekleri projeleri de sıraladı. 

'Kayseri en kötü 10 il arasında' Çarpıcı açıklama...

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN