Kanal İstanbul güzergahında arsa alan Kayserili kim?

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, bugünkü yazısında Kanal İstanbul güzergahında arsa alan isimleri yazmaya devam etti. Ağırel'in yazısında arsa alanlar arasında Kayserili bir isme de yer vermesi dikkat çekti.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Gazeteci Murat Ağırel, Kayserişi iş adamı Süleyman Çetinsaya'nın da Kanal İstanbul güzergahında arsa aldığını öne sürdü.

İşte o bölüm:

Adı: Süleyman Çetinsaya

Artaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı. 1995 yılında Bakırköy Carousel alışveriş merkezinin inşaatını tamamladı ve yüzde 28 hissedarı oldu. Avrupa konutları, Vadi İstanbul, Tema İstanbul'u yapan şirket. Bank Asya kurucularından. FETÖ'nün iş adamlarının çatı örgütlenmesi olan TUSKON'un yönetim kurulu üyesi. FETÖ'nün ilk iş insanları derneği olan, kapatılan İş Hayatı Dayanışma Derneği (İŞHAD)'nin de kurucusu.Arnavutköy'de 2013 ve sonrasında 10 tapu olmak üzere 578 bin metrekare arazinin de sahibi. Yani Kanal İstanbul'un ihya edeceği isimlerin başında adı, FETÖ ile yan yana olan Çetinsaya da bulunuyor.Bitmiyor.Avrupakent Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketi de 3 parselde 130 bin 122 metrekare alana sahipler. Şirketi yine Süleyman Çetinsaya'nın da içinde yer aldığı Çetinsaya mensubu kişiler kuruyor. Yani toplamda 700 dönümden fazla Kanal İstanbul arazisine sahipler. 

Gazeteci Murat Ağırel'in "Çılgın proje" değil zenginler için rant projesi -2-" başlıklı  yazısının tamamını okumak için TIKLAYIN

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN