Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!

Develi Küçük Künye Mahallesinde kadınlar CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'e sıkıntılarını anlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Kayseri Olay Haber - Cafer ZENGİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Milletvekili Çetin Arık ve beraberindeki İl, İlçe yöneticileriyle birlikte Develi'de vatandaşları ziyaret etti.

Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!

Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!CHP'liler ilçeye bağlı Küçük Künye Mahallesini de ziyaret ederek, afet bölgesinde kalan evlerini boşaltmak zorunda kalan ve mağdur edildiklerini ifade eden vatandaşlarla da görüştü.

Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!Burada kadınlar CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer'e, "1000 tane Suriyeliye ev yapıyorlar, bize 10 tane ev yapmadılar" diyerek, dert yandı. 

Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!CHP İl Başkanı Özer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"DEVELİ'DE KADINLAR, ÜLKEYİ KARANLIĞA SÜRÜKLEYEN AKP'YE BÖYLE İSYAN ETTİ: BİZ BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİL MİYİZ? SURİYELİYE BAKIYORLAR, BİZE BAKMIYORLAR" 

Develi' de vatandaşlarımızla bir araya geldik. Sindelhöyük, Karacaören, KüçükKünye Mahallelerini de ziyaret ettik. Bir dokunduk bin ah işittik. Ekonomik  sıkıntılar, geçim derdi çığ gibi büyüyor, ilgisizlik, unutulmuşluk da  vatandaşın canını yakıyor. Örneğin Küçük Künye'de yıllar önce meydana gelen toprak kayması nedeniyle bölgede 11 ev afet riski olan alanda kalmış. Kamulaştırma çalışmaları ile birlikte vatandaşlar bu konuda hukuki süreç başlatmış. Yaklaşık bir yıl önce de vatandaşlardan evleri boşaltmaları istenmiş. Evlerini boşaltmak zorunda kalan çaresiz vatandaşlar, aylardır ilgisizlikten yana dertli. Suriyelileri el üstünde tutan, sınırları açan, onlara toz kondurmayan, 'onları kimse gönderemez' diyen, son olarak da 'Suriyeliler giderse iş adamları isyan eder' diyecek kadar, milletin aklıyla alay eden, bu ülkenin özbeöz  evlatlarını değersizleştiren, ötekileştiren, hatta Suriyelilere yeni evler yapacaklarını dahi açıklayan AKP iktidarına, temsilcilerine seslenen Küçük Künyeli kadınlar, "Hepiniz aylardır mağduruz. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar. Çoluk çocuk, hepimizin psikolojisi bozuldu. Tansiyon hastası olduk. Ağıt ile günümüz geçiyor. Ne arayan var, ne de soran. 1000 tane Suriyeliye ev yaptılar, bize 10 tane ev yapmadılar. Bize sahip çıksınlar, evlerimizi yapsınlar" diyor, yaşadıklarına isyan ediyor. Vatandaşımız haklı mı, haklı. AKP iktidarı yıllardır vatandaşın sesini, feryadını duymuyor, oyalıyor, aldatıyor! Saraylardan çıkıp, halkın derdine kulak vermiyor. Bu ülkenin vatandaşına üvey evlat muamelesi yapan, sözünde durmayan, lüks içinde yaşayan, millet ekmek bulamazken, ballı ballı sofralar kuran saray ve şürekasına sesleniyoruz, bu insanların yaşadığı mağduriyeti acilen giderin. Bu insanları çaresizliğe, karanlığa daha fazla sürüklemeyin. Vebali büyük. Ama kimse de umutsuzluğa kapılmasın. Bizim bu güzel insanlara sözümüz var. Her zaman onların yanındayız ve sesleri olacağız. Halkın iktidarında da yaşanan bütün adaletsizliklere son vereceğiz. Bizler, 'Ben ülkemin yoksulları ve yok sayılanları için bir yola çıktım' diyen Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülüğünde her yerde milletin sesi olmayı sürdüreceğiz. İktidarımızda da dertlere, derman olacak projeleri hayata geçireceğiz. Bu düzenin artık gideri yok. Halkın iktidarı yakın. Geliyor gelmekte olan. Türkiye’nin birleştirici gücü CHP ile memlekete huzur gelecek.
Kadınlar böyle dert yandı: Suriyelilere bakıyorlar, bize bakmıyorlar!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN