İşte MHP'nin konuşulan adayları...

MHP'de olağan kurultay öncesi hareketlilik yaşanıyor. Yaklaşık 3 bin kişi MYK listesine girebilmek için ter dökecek...

PAYLAŞ
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Haber: Cafer ZENGİN-  MHP'de perşembe günü yapılacak kurultay hareketliliği sürüyor. MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin tek aday olduğu kurultayda gözler, Başkanlık Divanı ve MYK'ya çevrildi. Başkanlık divanında değişim beklenirken, MYK için de yoğun kulis var. 

3 BİN CİVARINDA BAŞVURU VAR
Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) adaylık konusunda yoğun ilgi olduğunu konuşuluyor. 75 asıl ve 20 yedek üyeden oluşan MYK için 3 bin civarında başvuru olduğunu belirtilirken, Kayseri’de MYK’ya kimin ya da kimlerin aday olacağı da merak konusu oldu.

KİMLERİN İSMİ GEÇİYOR
MHP’nin 12’nci Olağan Büyük Kurultayı’nda MHP Kayseri eski Milletvekili Süleyman Korkmaz ile partinin o dönem Kadın Kolları İl Başkanlığı görevini yürüten Serap Şule Kalın, Merkez Yönetim Kurulu’na (MYK) seçilmişlerdi. Kulislerde MYK üyesi olan ikilinin yeniden aday oldukları konuşulurken, yine eski İl Başkanı Mete Eke'nin yanı sıra Üst Kurul Delegesi Mehmet Gülsoy'un da MYK adaylığı için nabız yokladıkları ve çalışma yaptıkları ifade edildi.
TOK: KAYSERİ'DEN 40 DELEGEMİZ LİDERİMİZİN EMRİNDE!
Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek kurultay öncesi basın toplantısı düzenleyen MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, "Kayseri teşkilatları 40 delegesiyle Liderinin izinde ve emrinde olacaktır" açıklaması yaptı. Başkan Tok, şu ifadeleri kullandı: "Milliyetçi Hareket Partimizin 13. Olağan Kurultayı 18 Mart Perşembe günü gerçekleştirilecektir. Ülkemizi ve partimizi, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılındaki seçimlere taşıyacak ve hazırlayacak kadroların belirleneceği kurultayımızda kıymetli büyüğümüz, liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi tek aday olarak yer alacaktır. İstiklal için birlik, istikbal için dirlik, sloganıyla gerçekleştireceğimiz toyumuzda Kayseri teşkilatları 40 delegesiyle Liderinin izinde ve emrinde olacaktır. 

Cafer ZENGİN

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN