Muş, Haberleri

Muş, Haberleri

Toplandılar! Kayseri'de yaşayan insan hazinelerini tespit edecekler...

SOKÜM Kayseri İl Tespit Kurulu, Kayseri yöresine ait somut olmayan kültürel miras unsurları ile yaşayan insan hazinelerinin tespiti çalışmaları için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde İl Müdürü Dr. Şükrü Dursun başkanlığında toplandı.

Kayseri Lisesi Mezunları: 'Kurtuluş mücadelesinde öğrencileriyle üzerine düşen vazifeyi yaptı'

Taş Mektep Kayseri Lisesi Mezunları Derneği Onursal Başkanı Mehmet Savruk, Dernek Başkanı Ömer Uzunoğlu, Dernek Kurucusu Fevzi Önder, Kayseri Lisesi Müdürü Ali Durmuş, dernek yönetim kurulu ve duayen öğretmenleri ile birlikte basın bildirisi yayınladı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saatte 215 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 23 bin 852 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

TEMAD’dan, Büyükşehir tepkisi: Kim bu STK’lar?

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Kayseri İl Başkanı Abdullah Çelebi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla “STK Buluşması” adı altında düzenlenen programa davet edilmemelerine tepki gösterdi.

'Kayseri her alanda zirveyi hak ediyor'

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti. Kurtulmuş, Başkan Büyükkılıç'ın Kayseri'nin gelişmesinde ter dökmeye devam ettiğini belirterek, 'Kayseri'miz Anadolu'nun göz bebeği olan, her alanda zirveyi hak eden şehirlerden birisidir' dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: 'Türkiye başkalarının gösterdiği hedeflerde yürüyecek bir ülke değildir'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 'Türkiye başkalarının gösterdiği hedeflerde yürüyecek bir ülke değildir' dedi.

AK Partili Numan Kurtulmuş: Vatandaşların çektiği sıkıntıların farkındayız!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kayseri'de konuştu.

Özhaseki: Hangi daire başkanlıklarını, genel müdürlükleri, pazarlıkla aldıklarını çok iyi biliyoruz

Hacılar Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 2. Etap 4 Blok 152 daire temel atma ve 1. Etap 5. Blok 80 dairenin anahtar teslim töreni AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ile yapıldı. Törende konuşan Özhaseki, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin'de 20 bin tane çalışanı işten attılar. Ne oldu, namus, şeref nereye gitti? 50-60 bin insan işe aldılar, hem de bölüşerek. İYİ Parti'den yüzde 15, kendisinden yüzde 35, HDP'yi söyleyemiyorlar millet kızar diye. Aklımızla alay ediyorlar. Hangi daire başkanlıklarını, hangi genel müdürlükleri, hangi adamları pazarlıkla aldıklarını çok iyi biliyoruz. Bunların hepsi ortaya çıkacak merak etmeyin dedi.

Elitaş: Başvuruda olağanüstü bir artış var!

Kamu Denetçiliği Kurumuna baskı yapıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getiren Elitaş, “190 bin müracaat olmuş, bunun 91.100’ünü sonuçlandırmış. 91.100’ünü sonuçlandıran bir Kamu Denetçiliği Kurumuna baskı yapılabileceğini, ‘Şuna şöyle karar ver, şu şekilde ifade et.’ denilebileceği durumu ifade etmek, bunu söylemek hakikaten doğru bir davranış şekli değildir” dedi.

Dikkat çeken o rakamı Meclis’te açıkladı: Her 100 Kayserili'den yaklaşık 18’i…

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te Kayseri’nin sorunlarını gündeme taşıdı. Kayseri’ye verilen sözlerin yıllardır iktidar tarafından tutulmadığını ifade eden Ataş, AKP iktidarının Kayseri’yi kaderine terk ettiğini söyledi. Ulaşımdan tarım ve hayvancılığa, yoksulluktan verilen sözlerin tutulmamasına kadar birçok sorunu Meclis gündemine taşıyan ve şehrin sorunlarını tek tek tek sıralayan Ataş, “İktidar tarafından unutulmuş, sahipsiz bırakılmış koca bir şehrin adıdır Kayseri. Ancak Kayserili bunun hesabını ilk seçimlerde sorar” dedi. Kayseri’nin her geçen gün yoksullaştığına ve gerilediğine dikkat çeken Ataş, “Kayseri’de yoksulluk oranı yüzde 17,6’ya yükselmiştir” diye konuştu.

Ülkü Ocaklarının eski Başkanları barıştı! Dikkat çeken gönderme: Nemalanma vardı!

Ülkü Ocaklarının eski Başkanları barıştı! Aytaç Gezici ile birlikte fotoğrafını paylaşan Volkan Çolak, “Bir süredir aramızda kırgınlıklar vardı. Ülkücüyü ülkücüye kırdırmaya çalışanlar vardı. Bizlerin kırgınlığından nemalanma vardı” sözleri ile dikkat çekti. Çolak'ın bu sözlerle kimi ya da kimleri hedef aldığı merak konusu oldu.

Kayseri Cem Evi yönetiminden Başkan Palancıoğlu'na ziyaret

Kayseri Hacı Bektaş-ı Veli Cem Evi Başkanı Abbas Tan ve Başkan Yardımcısı Rüstem Gümüş, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'nu ziyaret etti.

Bunu yapan insan olamaz!

Yahyalı'da ortaya çıkan görüntüler, "Bunu yapan insan olamaz" dedirtti.

Çevre isyanı: İnceleme ve soruşturma başlatıldı mı?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Hacılar Organize Sanayi Bölgesinin atıklarıyla tehdit altında olduğu ifade edilen Karpuzsekisi ve Hürmetçi Mahallelilerinin sorunlarını Meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a konuyla ilgili sorular yönelten Ersoy, “Bazı fabrikalar hayvanların yaylım alanlarına atıklarını bırakmakta, bazıları atıklarını bölgedeki sazlık ve akarsulara dökmektedir. Bu atıkların verdiği zarardan dolayı bölgedeki kaynak suları kurumuş, aktifliğini yitirmiştir” diye konuştu.

Balkan şampiyonasından 1 gümüş, 1 bronz madalya ile döndüler

İstanbul'da gerçekleştirilen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonasından 1 gümüş, 1 bronz madalya ile dönen Kayserili Atletler Bahri Doğu ve Halil Sade Antrenörleri Kemal Koyuncu ve Serdar Sırma Aydoğan ile birlikte İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı'yı ziyaret etti.

Çocuk istismarıyla mücadelede öğretmen yeterlilikleri güçleniyor

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen 'Çocuk İstismarını Tespit ve Önlemeye Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi' Projesi'nin eğitim programı, Erciyes Üniversitesi'nde başladı. ERÜ Turizm Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim programı, 21-25 Haziran 2021 tarihleri arasında ve 5 oturum halinde gerçekleştirilecek.

Özhaseki: 1994 öncesinde sadece o anarşistlerin değil mafyanın da işgali vardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Muş’ta konuştu.

Kayserili sporcular Atletizm Türkiye Şampiyonası'nda 13 madalya aldılar

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Bursa'da düzenlenen U23 ve Büyükler Atletizm Türkiye Şampiyonasına Kayseri'yi temsilen katılan sporcular 4 Altın, 7 Gümüş, 2 Bronz olmak üzere toplamda 13 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Ünlü şef Gökhan Gümüş lezzetleri ABD'ye taşıdı

ABD'de açtığı restoran ile Türk Lezzetlerini ülkeye taşıyan ünlü şef Gökhan Gümüş, 121 restoranın katıldığı yarışmadan Türk Lezzetleri ile 3.'lük ödülü aldı. Şef Gökhan Gümüş, Anadolu tarzı ve kültürünü yansıtarak 202 yılında ise Dünya birinciliğini hedefliyor.

Dezenfektan tartışması ile gündeme gelen Bakan gitti! İşte yeni Bakan

Kabine revizyonu sonrasında yeni Ticaret Bakanı Muş oldu.

Milletvekili Ataş: Vatandaş milletten kopmuş, saraylarda ahkam kesenlerden şikayetçi

"Vatandaşın derdini dinlemeye ve gündeme taşımaya devam ediyoruz" diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Vatandaşlarımızın ilgisi ve coşkusu gösteriyor ki İYİ Parti iktidarına çok az kaldı” dedi.

Asgari ücret tepkisi: Hani ekonomi uçmuş, milli gelirimiz artmıştı?

Emek Partisi Kayseri İl Örgütünün asgari ücret açıklamasında, "Komisyon görüşmelerinde Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 'yoksulluğu ortadan kaldırdık' diyerek zammın düşük olacağının sinyallerini en başından beri vermiştir" denildi.

CHP Milletvekili Arık: Terörü binlerce kez lanetliyorum

Kayseri’de 17 Aralık 2016 tarihinde 1. Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı askerleri taşıyan halk otobüsüne yapılan bombalı saldırı sonucu 15 asker şehit olmuş, 54 asker yaralanmıştı.

Osman Durmuş vefat etti