Etiketler

Ataş'tan, Soylu tepkisi: Sözlerini yutan, her devrin adamları!

İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, Bakan Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Vekillerden, Bakan çıkarması!

Cumhur İttifakının Kayseri vekilleri Bakan ziyaretleri ile dikkat çekti.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 278 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 20 bin 107 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Kayseri'de vatandaşı korkutan yolla ilgili Bakan ne dedi?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdemir’in, vatandaşı “korkutan yol” sorusuna yanıt buldu… Bakan, merakla beklenen cevabı verdi: Yeni proje yok!

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 356 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 26 bin 476 yeni vaka sayısının olduğu açıkladı.

Son 15 günde önemli derecede düşüş yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uygulanan tedbir ve kısıtlamalar ile birlikte hastalığın genel seyri de dikkate alındığında son 15 günde vaka sayısında önemli derecede düşüş yaşadık. 10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı dedi.

"Dezenfektan skandalı' sonrası görevden alınan Bakan Pekcan’ın Kayserili ortağı kim?

Görevden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile ilgili iddialar dikkat çekiyor.

O Mezarların bakımsız halini Bakan’a sordu!

MHP Milletvekili Baki Ersoy, Develi ilçesindeki tarihi mezarların bakımsız halini Bakan'a sordu.

Pazar esnafının genelge isyanı!

Kayseri Meyveciler-Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Osman Akbıyık, İçişleri Bakanlığının tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda tam kapanma süreci içerisinde bulunan 8 ve 15 Mayıs tarihlerinde pazarların açılması ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Bu durum Pazar esnafına hiç ilaç olmayacak' dedi.

Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

Koca, illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti?

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 336 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 28 bin 997 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 347 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 24 bin 733 yeni vaka olduğunu açıkladı.

Büyükkılıç: Kayseri gıdasına sahip çıkıp israfa karşı durdu!

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan 'Gıdanı Koru Sofrana Sahip Çık' kampanyasında Türkiye genelinde Büyükşehirler arasında Kayseri'nin ilk sırada yer aldığını belirterek, gıdasına sahip çıkıp israfa karşı duran herkese teşekkür etti.

Covid 19 tablosu

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 340 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 25 bin 980 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Bakan’dan, MHP’li vekile Kayseri’deki borçlu çiftçi cevabı: Müşteri sırrı, paylaşılamaz!

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, borçları yüzünden sıkıntı yaşayan çiftçileri Bakan'a sordu.

MSB açıkladı: Şehidimiz var!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) acı haberi duyurdu.

Son 24 saatte korona virüsten kaç kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 373 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 28 bin 817 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Şehir hastanesine tramvay çalışması

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapımına başlanan 7 kilometrelik Anafartalar-Şehir Hastanesi-YHT Gar Tramvay Hattı'ndaki yapım çalışmaları hummalı bir şekilde devam ediyor.

Son 24 saatte korona virüsten kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 394 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 31 bin 891 yeni vaka sayısının olduğunu açıkladı.

Valilik açıkladı: O kişilerden izin belgesi istenilmeyecek!

Kayseri Hıfzıssıhha Kurulu Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında Kurul üyelerinin katılımıyla topladı. Toplantıda seyahatlerle ilgili kararlar alındı.

Bakan Yardımcısıyken görevden alınmıştı! Yeni görevi belli oldu…

Güven'in yeni adresinde Dekan da Kayseri'nin yakından tanıdığı bir isim...

Valilik’ten sokağa çıkma muafiyeti açıklaması: e başvuru yapmayan yandı!

Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Şehmus Günaydın’ın başkanlığında kurul üyelerinin katılımıyla toplandı. Valilik’ten yapılan açıklamada sokağa çıkma muafiyeti konusunda uyarılar yer aldı. Açıklamada, "29 Nisan 2021 Perşembe gününden itibaren muafiyetler kapsamında bulunan iş yeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişilerin, e­-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden 'görev belgesi' başvurusunda bulunması gerekmektedir" denildi. Diğer yandan verilen bilgiler kolluk kuvvetlerinin veri sistemine de aktarılacak ve bu yönde anında sorgulama yapılacak.

Ataş: Bu nasıl vicdansızlık! O işçilere tam kapanma öncesi kötü haber...

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vicdanları yaralayan bir tabloyu gözler önüne serdi. İŞKUR aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 ay süreyle çalıştırılan işçilere tam kapanmada sürecine girilirken darbe vurulduğunu ifade eden Ataş, “Bu nasıl bir vicdansızlık? 5 Milyon Suriyeli’ye milyonlar harcayıp, karşılıksız bakanlar, ‘156 ülkeye yardım yaptık’ diye övünenler, kendi vatandaşlarını yine görmüyor, öteliyor, işsiz, aşsız bırakıyor. Ne yazık ki işsizler için kullanılması gereken işsizlik fonu, yine ihtiyacın her zamankinden fazla olduğu bir dönemde işsizlere değil, ama yandaşlara, rantçılara oluk oluk aktarılıyor. Buradan iktidara sesleniyorum; bu millet bu haksızlığı kabul etmez ve elbet hesabını günü geldiğinde sandıkta sorar” dedi.

OSB'deki o müfettiş raporu ile ilgili dikkat çeken açıklama!

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan Olay Türk TV'de 'Ramazan Özel' programına konuk oldu. Belediye çalışmaları hakkında bilgi veren, aynı zamanda yöneltilen soruları da yanıtlayan Özdoğan, kamuoyunda merak edilen OSB’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişlerinin tuttuğu raporda yer alan “kaçak bina” konusuna da açıklık getirdi.

Aşı randevusu alanlar dikkat! Bakanlık'tan yeni açıklama...

Sağlık Bakanlığı, BioNTech aşısı için ikinci doz randevularını almış olan vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

5 bin 280 personel 352 operasyonel tim ile DEV OPERASYON

İçişleri Bakanlığı koordinesinde, Irak'ın kuzeyinde icra edilmekte olan operasyonlar ile eş zamanlı ve koordineli olarak Şırnak İlinde 'EREN CUDİ-BESTA' ve Hakkari İlinde 'EREN KAZAN-OĞUL' Operasyonları başlatıldı.

Akar’dan Pençe-Yıldırım Harekatı şehidine başsağlığı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde üs bölgesine terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Veteriner Uzman Onbaşı Hüsamettin Gökçe için başsağlığı mesajı yayımladı.

Ataş: 17 gün eve kapanacak olan vatandaşın, esnafın hali ne olacak?

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, "10 yıldır 5 milyon Suriyeli’ye karşılıksız bakan iktidar kendi vatandaşına ise İBN gönderiyor. AKP iktidarı vatandaşına karşılıksız destek vermek yerine, vatandaşları kredi kullanmaya yönlendirmiş ve faiz sarmalının kucağına itmiştir" dedi.

O işçiler kadroya alınacak mı? Bakan cevap verdi…

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, geçici işçilerle ilgili MHP Milletvekili Ersoy'un, kadro sorusuna yanıt verdi.

İşte tam kapanmada muaf olacakların sıralı tam listesi...

İçişleri Bakanlığı, merakla beklenen genelgeyi Valiliklere gönderdi.